SOFTBALL
Shelbyville 8, Columbus East 1
Shelbyville;030;401;0;—;8;8;2
Columbus East;000;001;0;—;1;3;1
WP: Taylor Perry. LP: Brooke Valles. 2B: Natalie Weber (S) 2. 3B: Weber (S).
Record: Columbus East 2-9.
BOYS TRACK
Edinburgh Lancer Relays
Team scores: South Decatur 118, Southwestern (Shelby) 118, North Decatur 74, Edinburgh 58, Hauser 39, Indianapolis Tindley 12.
High jump: 1. North Decatur 11-6; 4. Hauser (Aaron Sweet, Clayton Wilson) 10-2.
Long jump: 1. South Decatur 37-3/4; 5. Hauser (A. Sweet, Caleb Carnine) 27-4 1/2.
Shot put: 1. Southwestern 82-3; 3. Hauser (Pete Trotter, Braden Lock) 73-5.
Discus: 1. South Decatur 249-11; 3. Hauser (Trotter, Lock) 217-6.
1,600: 1. Beach (S) 4:32.5; 6. David Seelye (H) 5:20.4.
110 hurdles: 1. Benge (SD) 16.9; 6. Alejandro Salazar-Tamayo (H) 20.7.
4×100 relay: 1. South Decatur 45.6; 6. Hauser (Connor Wilson, A. Sweet, Cl. Wilson, Jaylin Prichard) 48.7.
Distance medley relay: 1. Southwestern 11:37.8; 4. Hauser (Rodrigo Narcizo, Hunter Albright, Matt Sweet, Seelye) 13:12.1.
100: 1. Mitchell (IT) 11.4.
4×200 relay: 1. Edinburgh 1:42.0; 5. Hauser (Cl. Wilson, A. Sweet, Tyler Moore, Prichard) 1:48.3.
4×400 relay: 1. South Decatur 3:42.4; 6. Hauser (Narcizo, Salazar-Tamayo, M. Sweet, Joe Sweet) 4:16.7.
4×800 relay: 1. Southwestern 9:05.4.
Shot put relay: 1. Southwestern 1:01.
Shuttle hurdle relay: 1. South Decatur 55.1; 4. Hauser (Salazar-Tamayo, Co. Wilson, J. Sweet, Prichard) 1:07.
GIRLS TRACK
Edinburgh Lancer Relays
Team scores: North Decatur 102, Southwestern (Shelby) 86, Hauser 77, South Decatur 76, Edinburgh 45, Indianapolis Tindley 26.
High jump: 1. Hauser (Brea Metz, Erin Newcomb) 9-8.
Long jump: 1. North Decatur 26-7; 3. Hauser (Haley Embry, Makenzie Ault) 25-6.
Shot put: 1. South Decatur 55-7; 3. Hauser (Embry, Metz) 52-1.
Discus: 1. North Decatur 156-1.
1,600: 1. Snyder (ND); 6. Maleah Bates (H).
100 hurdles: 1. Grace Hasler (H) 16.7
4×100 relay: 1. Hauser (Hasler, Metz, Embry, Ault) 54.5.
Distance medley relay: 1. South Decatur 8:29; 3. Hauser (Newcomb, Mackenzie Young, Naomi Gollmer, Bates) 8:42.
100: 1. Meredith (S) 13.3; 6. Ault (H) 14.9.
4×200 relay: 1. North Decatur 2:03.0.
4×400 relay: 1. Hauser (Hasler, Gollmer, Young, Newcomb) 4:51.
Sprint medley relay: 1. Hauser (Embry, Ault, Metz, Hasler) 2:02.4.
Shot put relay: 1. South Decatur 1:08.
Shuttle hurdle relay: 1. South Decatur 55.0.