COMING UP
Indianapolis Colts
Sunday vs. Chiefs, 1 p.m. (CBS)
Oct. 2 vs. Titans, 1 p.m. (FOX)
Oct. 6 at Broncos, 8:15 p.m. (Prime Video)
Indiana University football
Saturday at Cincinnati, 3:30 p.m. (ESPN2)
Oct. 1 at Nebraska, 7:30 p.m. (BTN)
Oct. 8 vs. Michigan, Noon (TBA)
Purdue football
Saturday vs. Florida Atlantic, 7:30 p.m. (BTN)
Oct. 1 at Minnesota, Noon (TBA)
Oct. 8 at Maryland, Noon (TBA)
Notre Dame football
Saturday at North Carolina, 3:30 p.m. (ABC)
Oct. 8 at BYU, 7:30 p.m. (NBC/Peacock)
Oct. 15 vs. Stanford, 7:30 p.m. (NBC/Peacock)
Cincinnati Reds
Today vs. Brewers, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Friday vs. Brewers, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Saturday vs. Brewers, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Indianapolis Indians
Today vs. St. Paul, 7:05 p.m.
Friday vs. St. Paul, 7:05 p.m.
Saturday vs. St. Paul, 6:35 p.m.
Indy Eleven
Sunday vs. Loudoun United FC, 5 p.m. (ESPN+/WNDY)
Sept. 28 at Atlanta United FC2, 7:30 p.m. (ESPN+)
Oct. 1 vs. FC Tulsa, 7 p.m. (ESPN+/WNDY)
NASCAR
Sunday at Fort Worth, Texas, 3:30 p.m. (USA)
Oct. 2 at Talladega, Ala., 2 p.m. (NBC)
Oct. 9 at Charlotte, N.C., 2 p.m. (NBC)
HIGH SCHOOL SPORTS TODAY
Volleyball
South Decatur at Greensburg, 6:30 p.m.
Floyd Central at Columbus East, 7 p.m.
Edinburgh at Crothersville, 7 p.m.
Hauser at Trinity Lutheran, 7:15 p.m.
Southwestern (Hanover) at Jennings County, 7:15 p.m.
Brown County at Greenwood, 7:15 p.m.
Boys soccer
Hauser at Irving Preparatory Academy, 5:30 p.m.
Trinity Lutheran at Brown County, 5:30 p.m.
Jennings County at Seymour, 7 p.m.
Columbus North at Floyd Central, 7:30 p.m.
Girls soccer
Bedford North Lawrence at Trinity Lutheran, 6 p.m.
Cross-country
South Decatur at South Ripley, 5 p.m.
Boys tennis
Edinburgh at Brown County, 4:30 p.m.
Jennings County at Seymour in HHC Tournament, 4:45 p.m.
Bedford North Lawrence at Columbus East in HHC Tournament, 5:30 p.m.
Bloomington North at Columbus North, 5:30 p.m.
Trinity Lutheran at Southwestern (Shelby), 5:30 p.m.
SPORTS ON TV TODAY
College football
West Virginia at Virginia Tech, 7:30 p.m. (ESPN)
Coastal Carolina at Georgia State, 7:30 p.m. (ESPN2)
Chattanooga at Illinois, 8:30 p.m. (BTN)
Women’s college soccer
Wisconsin at Purdue, 5 p.m. (ESPNU)
Miami at Pittsburgh, 6 p.m. (ACC)
Rutgers at Penn State, 6 p.m. (BTN)
St. John’s at Georgetown, 7 p.m. (FS1)
Auburn at Arkansas, 7 p.m. (SEC)
Clemson at Wake Forest, 8 p.m. (ACC)
Golf
2022 Presidents Cup: U.S. vs. International, Day 1, 1 p.m. (Golf Channel)
DP World Tour: The Cazoo Open de France (taped), 4 a.m. Friday (Golf Channel)
Horse racing
NYRA: America’s Day at the Races, 2 p.m. (FS2)
MLB
Twins at Royals or Angels at Rangers, 2 p.m. (MLB)
Cardinals at Padres or Mariners at Athletics (joined in progress), 5 p.m. (MLB)
Brewers at Reds, 6:30 p.m. (Bally Sports Indiana)
Braves at Phillies or Red Sox at Yankees, 7 p.m. (FOX)
Diamondbacks at Dodgers, 10 p.m., or Guardians at White Sox, 8:10 p.m. (MLB)
NFL
Steelers at Browns, 8:15 p.m. (Prime Video)
Men’s rugby
NRL: Parramatta at North Queensland, Preliminary Final,5:45 a.m. Friday (FS2)
Men’s soccer
UEFA Nations League Group Stage: Kazakhstan vs. Belarus, Group K, 10 a.m. (FS2)
UEFA Nations League Group Stage: Latvia vs. Moldova, Group M, 11:50 a.m. (FS2)
UEFA Nations League Group Stage: Belgium vs. Wales, Group D, 2:30 p.m. (FS1)
UEFA Nations League Group Stage: Poland vs. Netherlands, Group D (taped),11 p.m. (FS1)
Tennis
San Diego-ATP, Tokyo-WTA, Seoul-WTA Early Rounds, 6 a.m, and 8:30 a.m. today and 6 a.m. Friday (Tennis)
Metz-ATP, San Diego-ATP Early Rounds, 8 a.m. (Tennis)