Sports Planner for Sunday

COMING UP

Indiana Fever

Today vs. Sky, noon (CBS)

Wednesday vs. Mystics, 7 p.m. (NBA)

Friday at Dream, 7 p.m. (ION)

Cincinnati Reds baseball

Today at Brewers, 2:10 p.m.

Monday at Pirates, 6:40 p.m. (FS1)

Tuesday at Pirates, 6:40 p.m.

NASCAR

Today at Newton, Iowa, 7 p.m. (USA)

June 23 at Loudon, N.H., 2:30 p.m. (USA)

June 30 at Nashville, Tenn., 3:30 p.m. (NBC)

IndyCar

June 23 at Monterrey, Calif., 8 p.m.. (USA)

July 7 at Mid-Ohio, 1:30 p.m. (NBC)

July 13 at Newton, Iowa, 8 p.m. (NBC)

SPORTS ON TV TODAY

Auto racing

FIM Motocross: The MX2, 10 a.m. (CBSSN)

FIM Motocross: The MXGP, 11 a.m. (CBSSN)

NASCAR Cup Series: The Iowa Corn 350 Powered by Ethanol, 7 p.m. (USA)

CFL football

Saskatchewan at Hamilton, 7 p.m. (CBSSN)

Collge baseball

Men’s College World Series: Teams TBD, Game 5, 2 p.m. (ESPN)

Men’s College World Series: Teams TBD, Game 6, 7 p.m. (ESPN2)

Fishing

Bassmaster Elite Series: The 2024 Whataburger Bassmaster Elite at Wheeler Lake, 9 a.m. (FS2) and noon (FOX)

Golf

DP World/PGA Tour: The U.S. Open, 9 a.m. (USA) and noon (NBC)

LPGA Tour: The Meijer LPGA Classic, 1 p.m. (Golf Channel) and 2 p.m. (CBS)

Horse racing

NYRA: America’s Day at the Races, 12:30 and 3 p.m. (FS2) and 2 and 5 p.m. (FS1)

Men’s lacrosse

PLL: California vs. New York, 12:30 p.m. (ABC)

MLB

Padres at Mets or Rays at Braves, 1:30 p.m. (MLB)

Rangers at Mariners or Royals at Dodgers, 4:10 p.m. (MLB)

Yankees at Red Sox, 7 p.m. (ESPN)

Olympic Trials

2024 U.S. Summer Olympic Trials: Swimming-Qualifying Heats (taped), 5 p.m. (USA)

2024 U.S. Summer Olympic Trials: Swimming-Finals, 8 p.m. (NBC)

Men’s rugby

MLR: Utah at New England, 3 p.m. (FS1)

Men’s soccer

UEFA EURO 2024 Group Stage: Poland vs. Netherlands, Group D, 9 a.m. (FS1)

UEFA EURO 2024 Group Stage: Slovenia vs. Denmark, Group C, noon (FS1)

UEFA EURO 2024 Group Stage: Serbia vs. England, Group C, 3 p.m. (FOX)

CPL: Cavalry FC at Vancouver FC, 5 p.m. (FS2)

Women’s soccer

NWSL: Portland at Seattle, 4 p.m. (CBS)

NWSL: Utah at Bay, 10 p.m. (CBSSN)

Softball

Athletes Unlimited: Team Blue vs. Team Orange, 1 p.m. (ESPN2)

Athletes Unlimited: Team Gold vs. Team Orange, 3:30 p.m. (ESPN2)

Tennis

s-Hertogenbosch-ATP/WTA, Stuttgart-ATP Finals, 6 a.m. (Tennis)

London-ATP, Halle-ATP, Berlin-WTA, Birmingham-WTA Early Rounds, 5 and 6 a.m. Monday (Tennis)

UFL football

UFL Championship: Birmingham vs. San Antonio, 5 p.m. (FOX)

WNBA

Sky at Fever, noon (CBS)

Storm at Mercury, 3 p.m. (ABC)