COMING UP
Indiana Pacers
Friday at Rockets, 8 p.m. (Bally Sports Indiana)
Sunday vs. Trail Blazers, 3:30 p.m. (Bally Sports Indiana)
March 23 vs. Kings, 7 p.m. (Bally Sports Indiana)
Indiana men’s basketball
Thursday vs. Saint Mary’s in NCAA Tournament, 7:20 p.m. (TBS)
Purdue men’s basketball
Friday vs. Yale in NCAA Tournament, 2 p.m. (TBS)
Indiana women’s basketball
Saturday vs. Charlotte in NCAA Tournament, 1:30 p.m. (ESPN2)
NASCAR
Sunday at Atlanta, 3 p.m. (FOX)
March 27 at Austin, Texas, 3:30 p.m. (FOX)
April 3 at Richmond, Va., 3:30 p.m. (FOX)
IndyCar
Sunday at Texas, 12:30 p.m. (NBC)
April 10 at Long Beach, Calif., 3 p.m. (NBC)
May 1 at Birmingham, Ala., 12:30 p.m. (NBC)
SPORTS ON TV TODAY
AHL hockey
Milwaukee at Chicago, 8 p.m. (NHL)
Bowling
PBA: The WSOB Shark Championship, 8 p.m. (FS1)
College baseball
Coastal Carolina at NC State, 7 p.m. (ACC)
Men’s college basketball
NCAA Tournament: Bryant vs. Wright State, Opening Round, 6:30 p.m. (TRU)
NIT Tournament: Mississippi State at Virginia, First Round, 7 p.m. (ESPN2)
NIT Tournament: Iona at Florida, First Round, 9 p.m. (ESPN2)
NCAA Tournament: Notre Dame vs. Rutgers, Opening Round, 9 p.m. (TRU)
Women’s college basketball
NCAA Tournament: Incarnate Word vs. Howard, Opening Round, 7 p.m. (ESPNU)
NCAA Tournament: DePaul vs. Dayton, Opening Round, 9 p.m. (ESPNU)
College softball
Penn State at Pittsburgh, 5 p.m. (ACC)
Florida State at Alabama, 7 p.m. (SEC)
Golf
DP World Tour: The Steyn City Championship, 6:30 a.m. Thursday (Golf Channel)
NBA
Mavericks at Nets, 7:45 p.m. (ESPN/ESPNEWS)
10:05 p.m.
ESPN — Boston at Golden State
NHL
Bruins at Wild, 7:30 p.m. (TNT)
Lightning at Kraken, 10 p.m. (TNT)
Rodeo
Rodeo Houston: Semifinals, 8 p.m. (Bally Sports Indiana)
Men’s soccer
CONCACAF Champions League: Cruz Azul at CF Montreal, Quarterfinal Leg 2, 7:55 p.m. (FS2)
UEFA Champions League: Villarreal at Juventus, Round of 16 Leg 2 (taped), 10 p.m. (CBSSN)
CONCACAF Champions League: New England at Pumas UNAM, Quarterfinal Leg 2, 10 p.m. (FS1)
Copa Do Brasil: Manaus at Sao Paulo FC, Second Round (taped), 12:30 a.m. Thursday (FS2)
Women’s soccer
CONMEBOL Under-17 Championship: Chile vs. Colombia, Final Round, 2:50 p.m. (FS2)
CONMEBOL Under-17 Championship: Paraguay vs. Brazil, Final Round, 5:20 p.m. (FS2)
Tennis
BNP Paribas Open-WTA Quarterfinals; ATP Early Rounds, 1 p.m. (Tennis) and 2 p.m. (Bally Sports Indiana)