COMING UP
Indianapolis Colts
Saturday at Bills (preseason), 4 p.m. (FOX59)
Aug. 20 vs. Lions (preseason), 1 p.m. (TBA)
Aug. 27 vs. Bucs (preseason), 7:30 p.m. (TBA)
Cincinnati Reds
Today vs. Cubs, at Dyersville, Iowa, 7:15 p.m. (FOX)
Saturday vs. Cubs, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Sunday vs. Cubs, 1:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Indianapolis Indians
Today at Memphis, 8:05 p.m.
Friday at Memphis, 8:05 p.m.
Saturday at Memphis, 7:35 p.m.
Indy Eleven
Saturday vs. Hartford Athletic, 7 p.m. (ESPN+)
Aug. 20 at FC Tulsa, 8:30 p.m. (ESPN+)
Aug. 27 vs. San Antonio FC, 7 p.m. (ESPN+/WNDY)
NASCAR
Sunday at Richmond, 3 p.m. (USA)
Aug. 21 at Watkins Glen, N.Y., 3 p.m. (USA)
Aug. 27 at Daytona, Fla., 7 p.m. (NBC)
IndyCar
Aug. 20 at Madison, Ill., 6 p.m. (USA)
Sept. 4 at Portland, 3 p.m. (NBC)
Sept. 11 at Monterrey, Calif., 3 p.m. (NBC)
HIGH SCHOOL SPORTS TODAY
Volleyball (scrimmages)
Columbus East at Carmel, 6 p.m.
Bloomington South at Columbus North, 6 p.m.
Hauser at Southwestern (Shelby), 6 p.m.
Girls golf
North Decatur, Southwestern (Shelby) at Edinburgh, 4:30 p.m.
Brown County at Eastern Greene, 5 p.m.
SPORTS ON TV TODAY
Australian Rules Football
AFL Premiership: Brisbane at Kilda, 5:30 a.m. Friday (FS2)
Men’s college basketball
Drake’s Big Blue Bahamas: Monterrey Tech (Monterrey, Mexico) vs. Kentucky, 7 p.m. (SEC)
Golf
DP World Tour: The ISPS Handa World Invitational, 8 a.m. (Golf Channel)
Korn Ferry Tour: The Pinnacle Bank Championship, Noon (Golf Channel)
PGA Tour: The FedEx St. Jude Championship, 3 p.m. (Golf Channel)
USGA: U.S. Women’s Amateur, Round of 16, 7 p.m. (Golf Channel)
Horse racing
NYRA: Saratoga, 3 p.m. (FS2)
Boys high school basketball
AXE European Tour: Calif. Basketball Club vs. Hoopsfix Elite (London), 3 p.m. (ESPNU)
Men’s IIHF hockey
World Junior Championship Group Stage: Czechia vs. Finland, Group A, 2 p.m. (NHL)
World Junior Championship Group Stage: Canada vs. Slovakia, Group A, 6 p.m. (NHL)
World Junior Championship Group Stage: U.S. vs. Switzerland, Group B, 10 p.m. (NHL)
Women’s lacrosse
Athletes Unlimited: Team Johansen vs. Team Apuzzo, 5:30 p.m. (ESPNU)
Athletes Unlimited: Team Moreno vs. Team Glynn, 8 p.m. (ESPN2)
Little League Baseball
Midwest Regional: TBD vs. North Dakota, 11 a.m. (ESPN)
Mid-Atlantic Regional: Washington, DC vs. Pennsylvania, 1 p.m. (ESPN)
Mountain Regional: Montana vs. Nevada, 3 p.m. (ESPN)
New England Regional: Maine vs. TBD, Final, 5 p.m. (ESPN)
Northwest Regional: Washington vs. TBD, Final, 7 p.m. (ESPN)
MLB
Guardians at Tigers or Marlins at Phillies, 1 p.m. (MLB)
Reds vs. Cubs, at Dyersville, Iowa, 7 p.m. (FOX)
Men’s rugby
NRL: Melbourne at Penrith, 6 a.m. (FS2)
Women’s soccer
FIFA U-20 World Cup Group Stage: Ghana vs. U.S., Group D, 12:50 p.m. (FS2)
FIFA U-20 World Cup Group Stage: France vs. Nigeria, Group C, 6:55 p.m. (FS1)
FIFA U-20 World Cup Group Stage: Canada vs. South Korea, Group C, 9:50 p.m. (FS1)
Tennis
Montreal-ATP, Toronto-WTA Early Rounds, 11 a.m. (Tennis)
National Bank Open-Round of 16, 7 p.m. (Bally Sports Indiana)
WNBA
Sky at Aces, 10 p.m. (NBA)